Etiopia – te miejsca powinny znaleźć się w planie Twojej podróży

Etiopia to jedno z państw wschodniej części Afryki. Graniczy między innymi z Kenią, Somalią czy Sudanem, językiem urzędowym jest tutaj język amharski, a głową państwa prezydent. Co warto zobaczyć w tym kraju w trakcie swojej pierwszej podróży?

Wyprawę do Etiopii warto rozpocząć od wizyty w stolicy czyli w mieście Addis Abeba. Jego nazwa oznacza „Nowy Kwiat” i leży ono w centralnej części Etiopii. Słynie z wielu zabytków oraz targu na świeżym powietrzu, gdzie podejrzeć można codzienność handlujących mieszkańców. To na pewno dobry pomysł na początek podróży, gdyż dzięki temu wczujemy się w miejscowy klimat i panującą w tym kraju atmosferę. Podróżując po Etiopii warto zatrzymać się też w Mekelle oraz w Aksum. W planie podróży koniecznie znaleźć musi się też Lalibela, która słynie z zabytkowych, wykutych w skale kościołów. Miłośnicy przyrody powinni zrobić sobie też przystanek nad jeziorem Tana oraz udać się nad nad przepiękny wodospad Tissisat, który jest drugim co do wielkości wodospadem w Afryce.

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Etiopii biura podróży Globzon Travel:

Te miejsca warto odwiedzić w Etiopii

Etiopia to jeden z krajów Afryki. Niewielu z nas o tym wie, ale państwo to jest jednym z największych producentów kawy na świecie, a dodatkowo miejscem, w którym kawa się narodziła (stąd też często można usłyszeć, że Etiopia jest ojczyzną kawy). Planując tam podróż warto zatrzymać się w najważniejszych etiopskich miastach takich jak Lalibela, Mekelle czy Addis Ababa. Na uwagę zasługuje też Gonder – miejsce współcześnie określane mianem „Camelotu Afryki”. Jest to oczywiście nawiązanie do zamku króla Artura, ponieważ praktycznie nigdzie indziej w całej Afryce nie ma tylu wyjątkowych zamkowych budowli i kościołów w jednym miejscu. Oprócz tego koniecznie trzeba zatrzymać się też w mniejszych, etiopskich wioskach, gdzie życie toczy się własnym, powolnym rytmem. Nie sposób zapomnieć, że Etiopia słynie też z wulkanów – Erta Ale czy Dallol.

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Etiopii biura podróży Globzon Travel: