Dzięki tym pamiątkom podróż na Kubę na długo zapadnie w Twojej pamięci

Kuba zachwyca. Słynie z przemykających po ulicach starych, amerykańskich samochodów, pysznej kuchni, roztańczonych mieszkańców i architektonicznych, kolonialnych perełek. Do tego rajskie plaże, kubańskie drinki i dobiegająca zewsząd muzyka. Co warto przywieźć z tego kraju, by podróż zapadła w pamięci na bardzo długo?

Kuba słynie między innymi z cygar (te kubańskie uważane są za najlepsze na świecie), dlatego miłośnicy z pewnością powinni spróbować tych kubańskich i przywieźć któreś z nich na pamiątkę. Kuba to też rum oraz kawa. Dla wielbicieli sztuki szczególnie cenne mogą być wytwory lokalnych artystów, gdyż kubańskie obrazy i rzeźby są bardzo niespotykane i niesamowicie oryginalne. Kubańczycy tworzą też lokalne instrumenty, które również mogą służyć jako pamiątka z podróży. A do tego inne drobiazgi czy biżuteria, które sprawią, że zakochamy się bez pamięci w Kubie i będziemy chcieli tam wracać.

Marzysz o niezapomnianej podróży? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Czajka Travel:

Kuba – dlaczego wyjazd objazdowy jest trafionym pomysłem?

Rajska Kuba kojarzy się w pierwszej kolejności z gorącymi plażami, czystym piaskiem i przejrzystą wodą. Ale grzechem byłoby pojechać na Kubę, by tylko odpoczywać, bo kraj ten słynie ze wspaniałych, klimatycznych miasteczek, ciągnących się kilometrami plantacji kawy i kubańskiej kuchni, która zaspokoi podniebienia najbardziej wymagających smakoszy. Aby poznać kraj od przysłowiowej „podszewki” czyli od wewnątrz warto więc pomyśleć o objazdowej podróży, która pozwoli nam wiele zobaczyć, poznać mieszkańców i w pełni zatopić się w lokalną atmosferę. Dzięki temu zwiedzimy wyjątkowe miasta, zobaczymy najważniejsze zabytki, odwiedzimy niejedno muzeum i spróbujemy tego, co na Kubie najpyszniejsze. Świetnym pomysłem jest też spędzenie nocy w tak zwanych casas particulares czyli kubańskich domach przystosowanych dla turystów. To wszystko sprawi, że śmiało możemy po powrocie do kraju stwierdzić, że poznaliśmy Kubę taką, jaka jest naprawdę, a nie jedynie przez pryzmat plaż i kompleksów hotelowych.

Chcesz poznać Kubę od przysłowiowej „podszewki”? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Czajka Travel:

Waluta na Kubie

Przed wyjazdem na Kubę warto wiedzieć, że obowiązują tam dwie, a nie jedna waluta. Pierwszą z nich jest CUC czyli peso wymienialne, a drugą CUP czyli tak zwane peso nacjonalne. Planując rajską podróż na Kubę najlepiej zabrać ze sobą euro i już na Kubie wymienić je na lokalne waluty (nie zabierajmy ze sobą dolarów, ponieważ jeśli będziemy chcieli je wymienić na miejscu na lokalną walutę to zostanie pobrany podatek). Jeśli chodzi o wymianę to najlepiej dokonać tego w kantorach, nazywanych na Kubie casas de cambio (lub w skrócie cadeca). Za większość usług turyści płacą w CUC, natomiast w CUP zapłacić można między innymi za drobne przekąski i drobiazgi kupowane na kubańskich ulicach.

Marzysz o podróży na Kubę? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Czajka Travel:

Jacy są Kubańczycy?

Kuba to jeden z najbardziej roztańczonych i rozśpiewanych krajów świata. To nie tylko rajskie plaże, kolonialne zabytki i pyszna, kubańska kuchnia, ale i wąskie uliczki z których dobiega rytmiczna muzyka oraz uśmiechnięci i życzliwi Kubańczycy. To wszystko sprawia, że każdy kto odwiedzi Kubę chociaż raz będzie chciał do niej ponownie wrócić. Kubańczycy, choć sami czasami mają niewiele są chętni do pomocy. Bije od nich niesamowita energia, uwielbiają godzinami rozmawiać i niespiesznie cieszyć się chwilą. Na ulicach nie tylko śpiewają, ale i grają. Nie powinno nas więc dziwić, jeśli spacerując po wąskich uliczkach spotkamy odświętnie ubranych Kubańczyków i grajków, którzy będą chcieli umilić nam czas swoją muzyką.

Chcesz pojechać na Kubę i poznać roztańczonych Kubańczyków ? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Czajka Travel: