Kuba – zwiedzanie Havany

Kuba – wyspiarskie państwo Ameryki Północnej. To kraj, który zachwyca roztańczoną atmosferą, gościnnością lokalsów i karaibską kuchnią. Odnajdą się tutaj miłośnicy relaksu – rajskie plaże urzekają! Kubę odwiedzić też powinni wielbiciele zwiedzania, gdyż kolonialne, kubańskie miasteczka są niezwykle klimatyczne. Jednym z miast, którego nie może zabraknąć w planie wyprawy na Kubę jest Havana czyli stolica kraju. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Zwiedzanie Havany nie może obejść się bez spaceru po starym mieście czyli La Habana Vieja. Innymi wartymi uwagi zabytkami są zamek i fort Morro, ratusz miejski czy Kapitol. Miasto słynie też z Kościoła San Francisco oraz Katedry Niepokalanego Poczęcia. W Havanie znajduje się też wiele muzeów, między innymi Muzeum Rewolucji czy Muzeum Rumu. W trakcie pobytu w stolicy warto odwiedzić też miejscowe targowisko San Jose. Klimat tego miasta na pewno Cię zachwyci!

Chcesz pojechać na Kubę i poznać roztańczonych Kubańczyków ? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel: