3 powody dla których warto odwiedzić Pakistan

Pakistan to jedno z państw Azji Południowej. Kraj nieco tajemniczy, niejako nieodkryty, niezadeptany przez masową turystykę. To miejsce, które zachwyca, inspiruje, czasem zaskakuje. Powodów by odwiedzić Pakistan jest mnóstwo. Pierwszy z nich to z pewnością zapierające dech w piersiach widoki. Jeziora, rzeki, doliny, góry na wyciągnięcie ręki – to wszystko czeka na Ciebie w Pakistanie. Kolejnym powodem, by odwiedzić ten kraj są zabytki. Najsłynniejsze pakistańskie miasta takie jak Islamabad, Karimabad czy Peszawar to tylko jedne z wielu miast kraju w których odnajdzie się każdy miłośnik zwiedzania. Czym jednak byłoby to wszystko, gdyby nie szczera gościnność i życzliwość mieszkańców kraju? I to właśnie one są trzecim powodem dla którego warto odwiedzić Pakistan przynajmniej raz w życiu. Gwarantujemy, że poczujesz się tutaj jak u bliskich przyjaciół.

Chcesz zwiedzić Pakistan i przeżyć niezapomnianą przygodę? Zapoznaj się z ofertą poniższych wyjazdów, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie:

Te 3 miasta warto odwiedzić w Pakistanie

Pakistan to jeden z krajów Azji Południowej. Leży u stóp Himalajów i zachwyca każdego, kto choć raz miał okazję odwiedzić to miejsce. To państwo zamieszkałe przez niesamowicie gościnnych mieszkańców, którzy z otwartymi ramionami witają przyjezdnych oraz kraj pełen widoków jak z bajki. Pakistan słynie też z zabytkowych miast. Planując tam podróż warto odwiedzić między innymi stolicę czyli Islamabad. Znajduje się tutaj słynny meczet króla Fajsala. Innym wartym uwagi miastem jest Karaczi czyli jedno z największych miast całego kraju. W planie naszej podróży powinno znaleźć się też Lahaur (Lahore), gdzie koniecznie trzeba zobaczyć imponujący meczet Wazir Khan. Warto zaznaczyć, że odległość między niektórymi miastami jest dość duża, dlatego planując wyjazd do Pakistanu musimy o tym fakcie pamiętać.

Chcesz zwiedzić Pakistan i przeżyć niezapomnianą przygodę? Zapoznaj się z ofertą poniższych wyjazdów, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie:

Pakistan – które miejsca warto odwiedzić w Lahaur?

Lahaur (Lahore) to jedno z miast wschodniej części Pakistanu. Jest to stolica prowincji Pendżab leżąca nad rzeką Rawi. Lahore przez wielu uznawane jest za kulturalną stolicę kraju, więc zdecydowanie jest tam co zwiedzać. Warto wiedzieć, że przez 200 lat miasto było pod panowaniem Imperium Wielkich Mogołów, dlatego po dziś dzień można podziwiać tam liczne pałace, ogrody czy meczety. Na uwagę zasługują z pewnością Ogrody Szalimar nazywane Ogrodami Miłości. W mieście znajduje się też muzeum oraz meczet Badshahi (drugi pod względem wielkości meczet całego kraju). Oprócz tego warto zobaczyć Mauzoleum Noor Jehan – charyzmatycznej i przywódczej żony Dżanhangira czyli jednego z głównych władców Imperium Mongołów. Uważa się ją za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w XVII-wiecznym Imperium.

Chcesz zwiedzić Pakistan i przeżyć niezapomnianą przygodę? Zapoznaj się z ofertą poniższych wyjazdów, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie: