Jakie pamiątki przywieźć z Ukrainy?

Ukraina to jedno z państw Europy Wschodniej ze stolicą w lśniącym Złotymi Kopułami Kijowie. Coraz częściej Polacy decydują się na podróż do tego kraju bo mają świadomość , że własnych „sąsiadów” i ich historię po prostu powinno się znać. Co przywieźć z podróży do tego kraju, by jak najdłużej pozostała ona w naszej pamięci?
Często z Ukrainy przywozi się tak zwane wyszywanki (ręcznie wyszywane, wspaniałe koszule) czy różnego rodzaju biżuterię czy rękodzieło. Warto przywieźć też słodycze, między innymi słynne na cały świat słodycze ROSHEN. Z Ukrainą kojarzą się też alkohole (nie tylko wódka, ale i wino czy koniak) oraz przysmaki, które można przegryzać popijając piwo (między innymi suszone ryby, owoce morza). Na uwagę zasługują też naturalne kosmetyki, które kupić tam można dużo taniej niż w innych krajach.

Chcesz zwiedzić Ukrainę i poznać słynne Miasto Złotych Kopuł? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Ukrainę biura podróży Czajka Travel:

Tradycyjne przysmaki kuchni ukraińskiej

Za danie narodowe Ukrainy uznaje się oczywiście słynny barszcz ukraiński serwowany z dodatkiem dużej ilości śmietany. Ukraińcy uwielbiają też słoninę do której dodatkiem jest najczęściej chleb i musztarda. Jadają ją na wiele sposobów: słoną, wędzoną, a nawet… słodką! Innym tradycyjnym daniem są pierogi ruskie z białym serem i ziemniakami oraz pierogi nazywane pielmieni (zwykle podawane z mięsnym farszem).

Chcesz spróbować specjałów  kuchni ukraińskiej?Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Ukrainę biura podróży Czajka Travel: