Indie – różowe miasto Jaipur

W północno-zachodnich Indiach znajduje się miasto Jaipur (Dżajpur) nazywane Różowym Miastem. Określenie to nie wzięło się znikąd, ponieważ Jaipur słynie z charakterystycznych budynków malowanych na jaśniejsze i ciemniejsze odcienie różu. Znajduje się tam słynny Pałac Wiatrów (Hawa Mahal), którego fasada przypomina ul.

Warto zobaczyć tam też wspaniałe (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO) obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar z największym na świecie astrolabium i zegarem słonecznym. Warto odwiedzić też Pałac Miejski i Fort Amber.

Marzysz o podróży do Jaipur nazywanego Różowym Miastem? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Czajka Travel:

Indie – Tadź Mahal czyli Świątynia Miłości

Tadź Mahal to budowla będąca niemalże symbolem Indii. Nie sposób udać się do tego kraju i nie zobaczyć Tadź Mahal, nazywanego Świątynią Miłości. Skąd to określenie? Nie wzięło się ono znikąd, bo świątynia ta została zbudowana w celu upamiętnienia przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Szahdżahana – Mumtaz Mahal. Budowla tego mauzoleum trwała najprawdopodobniej dwa lata, a tworzyli ją specjaliści i budowlańcy z różnych części świata – Europejczycy, Włosi, Francuzi. Kojarzony jest między innymi dzięki wyjątkowej kopule przypominającą cebulę.

Chcesz zobaczyć Tadź Mahal i nie tylko? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Czajka Travel: