Madagaskar – te miejsca naprawdę warto zobaczyć

Wyprawa na Madagaskar jest marzeniem niejednego podróżnika. Nie ma co się dziwić, bo miejsce to zachwyca egzotyczną roślinnością, niespotykanymi gatunkami zwierząt i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, które podziwiać możemy nie tylko podczas trekkingów po lasach deszczowych, ale i w czasie relaksu na rajskich plażach. Które miejsca koniecznie trzeba zobaczyć planując podróż na tą wyjątkową wyspę kojarzącą się z lemurami i baobabami?

Wyjazd oczywiście warto zacząć od stolicy czyli Tany (skrót od Antananarywa). To właśnie tam pospacerować można po słynnym targu pełnym lokalnego rękodzieła. Poczujemy lokalny klimat, wtopimy się w codzienne życie i poznamy uśmiechniętych Malgaszy, którzy chętnie witają przyjezdnych. Kolejnym wartym zobaczenia miejscem jest kanion Isalo – największy park krajobrazowy kraju. Oprócz kanionów, wodospadów czy grobowców skalnych z pewnością ujrzymy słynne lemury uważane przez niektórych za symbol Madagaskaru. Zapierającym dech w piersiach punktem jest też Park Narodowy Ranomafana położony na terenie lasu deszczowego i wioski o tej samej nazwie. Nie powinniśmy przegapić też wizyty w pokolonialnym miasteczku Antsirabe znanym z kolorowych rikszy (zwanych przez miejscowych pousse-pousse).

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Madagaskar biura podróży Czajka Travel:

– https://czajkapodroze.pl/madagaskar-wycieczki
– http://czajka.travel.pl/madagaskar