Gruzińskie przysmaki czyli przysłowiowe „niebo w gębie”

 

O czym najczęściej opowiada każdy, kto odwiedził Gruzję chociaż raz w życiu? O niesamowitej gościnności, której doświadczył ze strony mieszkańców i o zapierających dech w piersiach pejzażach. Często wspomina się też klimatyczne miasta, gruzińskie wino i pyszną miejscową kuchnię. Poniżej lista tych lokalnych przysmaków, których koniecznie trzeba spróbować zwiedzając imponującą Gruzję.

  • chaczapuri – klasyk i chyba najbardziej znany świecie przysmak gruzińskiej kuchni; jest to placek najczęściej z nadzieniem serowym (jednak jego wnętrze jest bardzo różnorodne i często zależy od.. regionu, w którym mamy okazję go spróbować)
  • szaszłyki przygotowywane z różnych rodzajów mięs
  • gebżalia – miętowe roladki serowe serwowane z sosem jogurtowym
  • chinkali – fikuśne pierożki
  • czwisztari – placuszki kukurydziane

Jak można zauważyć: próbowanie gruzińskiej kuchni to nie tylko wspaniały pomysł dla każdego wielbiciela dań mięsnych, ale także dla uwielbiających dania bez mięsa. Każdy więc znajdzie coś dla siebie i poczuje się jak w przysłowiowym „siódmym niebie”.

Chcesz spróbować gruzińskich przysmaków i zwiedzić przepiękny kaukaski kraj? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Czajka Travel: